למה לרקוד במים?

זה לא עומד להיות מאמר ארוך או נאום שכנוע. רק לחלוק אתכם פיסת אושר.
לחלוק אני מתכוונת עם מי שאוהבים לרקוד, מי שהתנועה היא כלי ביטוי טבעי עבורם אבל מסיבות בריאותיות אינם רוקדים ונשארים עם חצי תאוותם בידם…

אז לאן מוליכים את הכמיהה הזאת?
אוה ! בשביל זה התכנסנו כאן.
הבשורה היא שאפשר לרקוד במים. בשבילי זה עובד מעולה. ולמה במים, ובעיקר במים חמימים?
כי כבר בדקה שבה אני טובלת את קצה ציפורן רגלי הימנית במים – הגוף שלי נעשה מאושר! החיוך מתפשט בכל תאי הגוף ומשהו (מה בדיוק?) נמס ונעשה שקט ורגוע.
כשהגוף קצת עצל, חורק ודואב אבל הנשמה רוקדת – המים הם סביבה נפלאה למפגש מחודש ביניהם.
שידוך מעולה.
הגוף מפתיע לטובה והנשמה משיבה לו אהבה ויחד הם מגיעים לביטוי אישי, הנאה, הקלה וריפוי מכאבים פיזיים ונפשיים.

לנגד עיננו מתרחש קסם: המולקולות העדינות של המים נמסכות לתוך הרווח שבין החוליות ומרככות את צלילי חריקות המפרקים. השרירים המכווצים נעשים רפויים, הכאב האגור מתמסמס, המחשבות הטורדניות נדחקות הצידה ונחות ברפיון נעים ואיכות התנועה משתנה כליל.
זו בהחלט עדות עצמית אבל גם נעים לי להתבונן במי שנכנס למים בנוכחותי ולהיות ערה לטרנספורמציה העדינה המתחוללת לנגד עיני:
זוויות הגוף מתעגלות, המפרקים נענים בקלילות לתנועה, הגבות מתרחקות זו מזו, זוויות הפה מתעקלות כלפי מעלה, הנשימה נפתחת ונדמה שמעטפת הגוף מתרחבת והתנועות מתרככות כמעט מאליהן…
אפילו תנוחת הלוטוס מתאפשרת בקלות יחסית.
המוזיקה, הקולות והצבעים מקבלים גוון אחר. המדיטציה הופכת לקסומה עוד יותר וכשצפים על המים בהרפיה, המתח מתפוגג מילימטר אחר מילימטר וואת מקומו תופסת רגיעה עמוקה.

מכירים  את כפות ידינו המרוככות ומקומטות משהות במים חמים? בדיוק כך מתרכך בנו בלי משים משהו בפנים. דוק ההגנות שאנו עוטים על עצמנו נבקע והן נמסות אט אט.
בעדינות. לא כולן, לא בבת אחת, במינון ובקצב האישיים. אך עצם העובדה שההתרככות הזו אפשרית כבר מהווה הקלה.
אז מבעבע לו הריקוד: הוא נבנה לאט, תנועה מובילה לתנועה שמובילה לתנועה והמושג "זרימה" מקבל נוכחות אמתית.
למים תכונה אנושית שאנחנו אמורים לנכס אותה לעצמנו ולהם היא טבעית: הם אמפתיים ! סופגים לתוכם את קווי המתאר שלנו בין אם אנחנו גדולים או קטנים, עבים או דקים, כבדים או קלים, ביישנים או בטוחים ביכולתנו התנועתית, עם מצב רוח טוב או חמוצים כלימון…

יחד עם זאת – הפתעה! לא רק לשקט ולרגיעה יש מקום.
זוכרים שכשהיינו ילדים התזנו, השפרצנו, צללנו, התגלגלנו, קפצנו, צחקנו ללא מעצורים? במים אנחנו יכולים לשחזר את החוויה, להתרפק עליה ולהתחבר שוב לשמחה ולשחרור חסר עכבות כשהמוזיקה מדרבנת, מפרקת ומחזירה אותנו לשובבות ילדותית.
הזדמן לכם לרקוד טראנס במים? לצחוק מתחת למים? לצרוח שם? להתפלל? ועוד לא אמרתי דבר על ריקוד מתחת למים…

כל זה נשמע מליצי מדי ? יופי. כך בדיוק אני חשה. המליציות כנה ומשמשת כמליצת יושר על מוצר משובח: המים. ריקוד כשלעצמו הוא כלי ביטוי נפלא וריפויי. השילוב עם המים מעניק ערך מוסף והחוויה המגוונת משאירה לעיתים גם את הדברנים שבינינו ללא מילים.

אהבת את המאמר ?    

שתף בפייסבק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים