רונית אידלמן

כאן לא תמצאו מאמרים אקדמאים. לפחות כרגע.
מצד אחד צר לי על כך, מצד שני – אני מכירה את עצמי: אם אתגייס לכתוב על פי כל הכללים והדקדוקים האקדמאים, בקושי אכתוב … ­
אני מעלה על הכתב רעיונות, תובנות, שביבי מחשבות, חוויות, תהליכים ושינויים שקשורים לעשייה שלי כמנחת קבוצות, כמטפלת, כאדם פרטי. 
לכן ה"מאמרים" כאן הם יותר הגיגים שלי. לעיתים על התפר בין בלוג למאמר, לעיתים רציניים ולעיתים  מבודחים אבל תמיד כנים ומוגשים באהבה.

לקבלת עדכונים במייל:

תקציר תולדותיה של סדנת ריו אביירטו חלוצה בדרמסלה.

הודו 2013, ערב סוכות

דרמקוט הוא אחד מארבעת הכפרים המרכיבים את דרמסלה ושוכן בשלווה בין הרים ירוקים.
לא יותר מדי סמטאות, אשרם חינני ליוגה, זולות מקיר לנוף, צ'אי למון- ג'ינג'ר- דבש על כל לשון (פלוס עוד כמה חומרים מדשנים…), מנזר טושיטה , נזירה יפהפיה במיוחד עם סיפור חיים מדהים ואוליגרך ריקשות הודי רמאי וחמדן מעין כמותו.
אבל מה הכי קפץ לי לעין ?
נוכחותם של כל מיני קורסי קוצ'י פוצ'י לגוף ולנשמה, וריקוד?- נאדה! שום מוזיקה לא עלתה באויר, שום צליל מנענע של קונדליני…
את העובדה העקומה הזו החלטתי שצריך ליישר ולכן נקבעה ספונטנית סדנת ריו אביירטו: תנועה לגוף ולבלוטת האומץ (או הטיפשות – נרשמה עמימות באזור הזה)
זו היתה רק התחלה של הרפתקה עם עליות ומורדות, בתנאים מוזרים, אבל גם משעשעת מאד שהזיכרונות והמסקנות ממנה הם נכס מוערך לחיי.
אז מה היה לנו?
איתור סטודיו מקסים במעבה היער ; הפעלת חנדלך והצעת עסקה שאשוקה = בעל ביה"ס למוזיקה לא יכול היה לסרב לה ; צירופו לסדנה של מתופף הודי חמוד אש אותו קטפתי מאחת המסעדות ונחישות של המעודדות המקסימות שלי כשאני כמעט הרמתי ידיים בגלל ענייני שיווק צולעים וגם איך מסבירים לא-נשים איך להגיע?- אחרי הסלע השמאלי במורד השביל שביער או מימין לנחלון הזורם שבין הבית הטורכיזי לאדום-חמרה?!?
באורח פלא ממש, כשהגעתי בשעה הייעודה לסטודיו, ישבו להם על הגדר שליד הבאר 15 מופלאים ומופלאות, משוחחים וצוחקים טרום סדנה ומחכים רק להוד רוממותי.
ליבי העולץ אשקרה חישב לקפוץ ממקומו הבטוח!
מסקנות?

  • תמיד צריך לנסות להגשים מאוויים. להיות יצירתיים ולעקוף קשיים.
  • לא חשוב אם הפלאייר הוא על הפנים, יורד ברד בגודל של ביצי
    דרקון ומסתכלים עליך בחשדנות – בסוף מגיעים מי שצריכים להגיע וקורה מה שצריך לקרות לטובה.
  • להיעזר באנשים מרעיפי טוב. מדרבנים כאלה. עקשנים יותר ממך…
  • הריקוד הוא דבק בינלאומי מעולה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבת את הפוסט? 

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבק

בטח יעניין אותך לקרוא

נינה, אתיופיה 2020

פרוש כאן מפגש (שאינו קשור לסטודיו ולקליניקה) מטלטל במיוחד שרומז על טיול שאינו מפנק וקל אבל חשוב ומרתק מאין כמותו.  הוא מתואר בלשון זכר כי

המשך קריאה

נערת גומי

אמש נכנסה לסטודיו נערת גומי.כבר בשיחת הטלפון ציינה שהיא שלוש שנים בארץ, דוברת עברית צולעת אבל בברזיל רקדה ריו אביירטו רוב חייה כך שהשפה שגורה

המשך קריאה

פסטיבל שמפסטיבל

אין לכם מושג כמה עשרות פעמים מדפדפים ומגלגלים באי הפסטיבל, (כולל אני) את התכניה ימינה ושמאלה, קדימה ואחורה, ממשבצת למשבצת. הם בוחרים מתוך שלל הסדנאות

המשך קריאה