זו הזמנה לחלוק פיסת אושר עם מי ששתי האהבות הללו מוכרות להן/להם: מים ותנועה.
בבריכה הטיפולית המעניקה תחושת ביטחון שני התחומים האלה אינם דורשים ידע, מיומנות או חובת הוכחה והשילוב המנצח בעיקר מתאים למי שהתנועה היא כלי ביטוי טבעי עבורם אבל מסיבות בריאותיות אינם רוקדים ונשארים עם חצי תאוותם בידם.

אז לאן מוליכים את הכמיהה הזאת?
אוה! בשביל זה התכנסנו כאן.
הבשורה היא שאפשר לרקוד במים. בשבילי זה עובד מעולה.
למה במים, ובעיקר במים חמימים?
כי כבר בדקה שבה אני טובלת את קצה ציפורן רגלי הימנית במים– הגוף שלי נעשה מאושר! החיוך מתפשט בכל תאי הגוף ומשהו פנימי שלא ממהר להיצבע במילים- נמס ונעשה שקט ורגוע.
כשהגוף קצת עצל, חורק ודואב אבל הנשמה רוקדת – המים הם סביבה נפלאה למפגש מחודש ביניהם.
שידוך מעולה.
הגוף מפתיע לטובה והנשמה משיבה לו אהבה ויחד הם מגיעים לביטוי אישי, הנאה, הקלה וריפוי מכאבים פיזיים ונפשיים.

לנגד עיננו מתרחש קסם: המולקולות העדינות של המים נמסכות לתוך הרווח שבין החוליות ומרככות את צלילי חריקות המפרקים. השרירים המכווצים נעשים רפויים, הכאב האגור מתמסמס, המחשבות הטורדניות נדחקות הצידה ונחות ברפיון נעים ואיכות התנועה משתנה כליל.

זו בהחלט עדות עצמית אבל גם נעים לי להיות ערה לטרנספורמציה העדינה המתחוללת אצל אחרים ממש לנגד עיני:
זוויות הגוף מתעגלות, המפרקים נענים בקלילות לתנועה, הגבות מתרחקות זו מזו, זוויות הפה מתעקלות כלפי מעלה, הנשימה נפתחת ונדמה שמעטפת הגוף מתרחבת והתנועות מתרככות כמעט מאליהן.
אפילו תנוחת הלוטוס היוגית מתאפשרת בקלות יחסית תוך כדי ציפה במים.
המוזיקה הנמסכת למפגש בצירוף הקולות והצבעים במרחב– כולם מקבלים גוון אחר. המדיטציה הופכת לקסומה יותר וכשצפים על המים בהרפיה, המתח מתפוגג מילימטר אחר מילימטר ואת מקומו תופסת רגיעה עמוקה.

מכירים  את כפות ידינו המרוככות ומקומטות משהות במים חמים? בדיוק כך מתרכך בנו בלי משים משהו בפנים. דוק ההגנות שאנו עוטים על עצמנו
נבקע והן נמסות אט אט.
בעדינות. לא כולן, לא בבת אחת, במינון ובקצב האישיים. אך עצם העובדה שההתרככות הזו אפשרית כבר מהווה הקלה.
אז מבעבע לו הריקוד: הוא נבנה לאט, תנועה מובילה לתנועה שמובילה לתנועה והמושג "זרימה" מקבל נוכחות אמתית.
למים תכונה אנושית שיש לאמץ אותה: הם אמפתיים. סופגים לתוכם את קווי המתאר שלנו בין אם אנחנו גדולים או קטנים, עבים או דקים, כבדים או קלים. הם מקבלים אותנו על כל קשת הרגשות שלנו, הססניים או בטוחים ביכולתנו התנועתית, עם מצב רוח טוב או חמוצים כלימון.

יחד עם זאת – לא רק לשקט ולרגיעה יש מקום.
זוכרים שכשהיינו ילדים התזנו, השפרצנו, צללנו, התגלגלנו, קפצנו, צחקנו ללא מעצורים? במים אנחנו יכולים לשחזר את החוויה, להתרפק עליה ולהתחבר שוב לשמחה ולשחרור חסר עכבות כשהמוזיקה מדרבנת, מפרקת ומחזירה אותנו לשובבות ילדותית.
הזדמן לכם לרקוד טראנס במים? לצחוק מתחת למים? לצרוח שם? להתפלל? ועוד לא אמרתי דבר על ריקוד מתחת למים.

מיניתי עצמי למליצת יושר על מוצר משובח: המים. ריקוד כשלעצמו הוא כלי ביטוי נפלא וריפויי. השילוב עם המים מעניק ערך מוסף והחוויה המגוונת משאירה לעתים גם את הדברנים שבינינו ללא מילים.